Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

AKADEMİK

 

Fakülteler

İşletme Fakültesi

İşletme Fakültesi

Hedefimiz; sektörde fark yaratacak, tercih edilir mezunlar yetiştirmek... Amacımız; lisans programlarımız ile bu alanda eğitim yapan dünya çapında en gözde okullar arasına girmek.

 
Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Fakültemizin misyonu küresel düzeyde başarılı yüksek teknoloji şirketleri kurabilen veya böyle şirketlere önemli teknik katkılarda bulunabilen ya da lisansüstü eğitimlerine başarıyla devam edebilecek mühendisler yetiştirmektir.

 
Sosyal Bilimler Fakültesi

Sosyal Bilimler Fakültesi

Özyeğin Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi, kültürel, sosyal, politik ve doğal hayatımıza canlılık katan temel unsurlar hakkında kalıcı bir temel sunmayı hedefler.

 
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Misyonumuz; ulusal ve uluslararası havacılık örgütleri ve kuruluşlarının standartları doğrultusunda ve havacılık sektörünün ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan programlar çerçevesinde lisans düzeyinde eğitim vererek, hem yurt içi hem de yurt dışında tercih edilen insan kaynağını yetiştirmektir. 

 
Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Fakültemizde tam zamanlı 24 Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi, 1 Öğretim Elemanı, 1 Uzman, 11 Araştırma Görevlisi ve 3 İdari Görevli vardır. Ayrıca değişik seçkin üniversitelerden 6 Öğretim Üyesi ve 7 Öğretim Elemanı da yarı zamanlı görev almaktadır.

 
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’ nin eğitim, araştırma ve uygulamada önceliği; girişimcilik ve inovasyon ile yerel ve küresel değerlerin korunması konularını sürdürülebilir tasarım ve etkileşim tasarımı ile birlikte ele alarak tüm programlarında tasarım eksenine odaklanmaktır.

 

Enstitüler

Fen bilimleri Enstitüsü

Fen Bilimleri Enstitüsü

Genç mühendisler için ileri teknolojiyi öğrenmenin yolu bir yüksek lisans veya doktora programı içinde konunun uzmanı ve aktif araştırıcısı olan bir akademisyenle bilinenlerin sınırlarını zorlamaya çalışmaktan geçer.

 
 
 

Yüksekokullar

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Ülkemizde ve alanında tek örnek olan  Otel Yöneticiliği Lisans Programı 2020 yılı itibari ile uluslararası düzeyde en iyi 20 akademik program arasında olmayı hedeflemiştir.

Le Cordon Bleu International eğitim ortaklığı ile ülkemizde diğer bir ilki gerçekleştiren Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı ise 2023 yılı itibari ile dünyadaki en iyi 5 akademik program arasında yer almayı amaç edinmiştir.

 
Yabancı Diller Yüksekokulu

Yabancı Diller Yüksekokulu

Yabancı Diller Yüksekokulu’nun amacı tüm Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin dil gereksinimlerini karşılayabilen bir Akademik İngilizce Programı oluşturmaktır.